Rescue| Záchranari| Air rescue| Crash rescue| Dive rescue| Dog rescue| Fire rescue| Mountain rescue| Road rescue 
Cave Rescue| Mine Rescue| SAR| Emergency
Hľadaj|Index|E-mail|Príhovor|Charakteristika|Partneri|Redakcia| Hľadáme kolegov|Registrácia/editácia
TEMPUS GROUP
Profesionálne e-business riešenia
 
 
 
 
© 2000 - 2011, RTS
A. Bernoláka 436
013 03 Varín
Slovakia
GSM: 00421/905 569 257

KTO ČÍTA RESCUE.sk, TEN JE PRIPRAVENÝ, NEVÁHAJ A PRIDAJ SA MEDZI NÁS !


RESCUE TEAM SLOVAKIA
 
"V krízových situáciach čas a naše schopnosti sú rozhodujúcimi veličinami"
 
väčší obrázok loga RESCUE TEAM SLOVAKIAMilí priatelia,

keď sa opýtam hociktorého môjho známeho: "Išiel by si pomôcť pri hľadaní strateného dieťaťa, resp. pri iných krízových situáciach?" Najčastejšie odpovede sú v takomto znení: "Samozrejme, že by som išiel pomôcť, ale musel by som o tom vedieť!"

Zatiaľ sa mi nestalo, aby niekto povedal nie!

A čo by ste mi odpovedali na takúto otázku Vy? Išli by ste pomôcť?

V rukách každého z nás sú životy iných! Neveríte?

 
Môžete teda povedať nasledovnú vetu? "Ja nikdy nebudem musieť poskytovať predlekársku prvú pomoc a ani ju potrebovať, nemusím vedieť, čo robiť pri autonehode, pri požiari budovy, či pri lesnom požiari, moje dieťa sa nikdy nestratí, ani sa nikdy nebude topiť, nepodbehne pod auto, nehrozí mu žiaden úraz, blesky mňa a ani moje dieťa počas búrok neohrozujú, ani lavíny, či zosuv pôdy a prívaly bahna a skál, ľad sa pod nami nikdy neprelomí, a teda vplyv studenej vody na ľudský organizmus ma nezaujíma, teroristi nás neohrozujú, ani povodne, či silný vietor, nehrozia nám zemetrasenia, či snehové kalamity, plyn v mojom dome predsa nemôže vybuchnúť, panike sa vždy vyhnem, priemyselné havárie sa nestávajú, evakuácia mi nehrozí, priehrady a aj atómové elektrárne sú všade bezpečné, základy prežitia v krízových situáciach nepotrebujem, veď mne sa nemôže nič stať... "
 
Každý z nás sa minimálne raz v živote dostane do situácie život ohrozujúcej, alebo môže pomôcť v takejto situácii vo svojom okolí. Možno práve Vy mi dnes zachránite život, alebo ja Vám, človek nikdy nevie, čo ho čaká...preto je dôležité na krízové situácie byť pripravený dobre, pretože v krízových situáciach čas a naše schopnosti sú rozhodujúcimi veličinami.
Aký je Váš názor na tieto dve vety? Súhlasíte s nimi?
 
Kto môže byť členom RESCUE TEAM SLOVAKIA?
Ľudia znalí svojho okolia, starostovia a primátori, športovci, majitelia bicyklov, majitelia motorových vozidiel, majitelia člnov, majitelia koní, veterinári, vodiči, žeriavníci, traktoristi, pílčici, kuchári, cukrári, pekári, doktori, zdravotné sestry, učitelia, vedeckí pracovníci, rádioamatéri, horolezci, potápači, jaskyniari, baníci, zvárači, podnikatelia, robotníci, stolári, poľnohospodári, policajti, vojaci, piloti, úradníci, upratovačky, krajčírky, ženy v domácnostiach, advokáti, automechanici, architekti, obchodníci, kúrenári, klampiari, tesári, lešenári, murári, železničiari, výrobcovia, hasiči, záchranári...našli ste sa v zozname?
 
Voda v riekach od nepamäti tiekla korytami, len tak, presne ako my, keď chodíme veľakrát len tak... Ľudia prišli s myšlienkou využiť skrytý potenciál vody v koryte riek. Prešlo pár rokov príprav, zohnali sa finančné prostriedky a ľudia sa pustili do stavieb priehrad a elektrární na riekach. A dnes...dnes v plnom rozsahu využívajú vo svoj prospech na "oko" skrytý potenciál vody v korytách riek.
Využijeme aj my náš, na "oko" skrytý potenciál, ktorý je neustále v nás, ako vo vode korýt riek?
 
Aký veľký potenciál nosíme skrytý v sebe? Koľko z nás je ochotných pomôcť? Desaťtisíce, alebo aj viac? Bude možné zabezpečiť viac ako tisíc ľudí v priebehu pár minút na akciu? Čo spolu dokáže niekoľko tisíc ľudí? Dokážeme evakuovať 23 000 ohrozených obyvateľov z mesta do bezpečia za necelé štyri hodiny? Alebo nebudeme práve my jedni z tých 23 000 ohrozených ľudí, ktorí budú potrebovať pomoc od druhých ľudí?
 
Dobrovoľníci sú bežní ľudia, ktorí sú ochotní obetovať svoj čas a pomáhajú pri záchranných prácach: nájsť stratenú osobu (stratené osoby), pomáhajú počas povodní, počas lesných požiaroch, vedia poskytnúť adekvátnu predlekársku prvú pomoc vždy a všade, zabezpečujú prevenciu pred úrazmi svojimi odbornými radami a pod.
 
V každom prípade čas je rozhodujúci! Preto je rozhodujúce, že všetky dostupné zdroje budú čo v najkratšom čase použité pri záchranných prácach. Ale to musíme navzájom o sebe vedieť, preto je potrebné čím skôr vytvoriť komplexný a jednotný krízový informačný systém, ktorý budú môcť využívať obce, mestá, záchranári, dobrovoľní záchranári, občania, resp. návštevníci Slovenskej republiky.
 
Krízové situácie sa stávajú na celom svete, každý rok, toto dokazuje nutnosť využívať školených dobrovoľníkov. Kvalita a kapacita dobrovoľných záchranárskych tímov by nemali byť podceňované! Toto tvrdenie v plnom rozsahu potvrdzuje skutočnosť, že stav núdze môže nastať v ľubovoľný okamih, za každého počasia, môže trvať aj niekoľko týždňov a rozsah dnešných prírodných katastrof dokazuje, že pátracie a záchranné práce sú nad možnosti miestnych záchranárskych tímov a organizácií.
 
Združenie RESCUE TEAM SLOVAKIA má za hlavný cieľ s Vašou podporov a pomocou zrealizovať :
  • komplexný a jednotný krízový informačný systém (vytvoriť databázy dôležitých telefónnych čísel a adries aj pre každú obec a mesto), t.j. vytvoriť komplexné databázy záchranárov, dobrovoľných záchranárov a databázy dostupných zdrojov - regionálnych, štátnych, súkromných, komerčných a dobrovoľníkov - databázy technických prostriedkov, vybavenia, ťažkej techniky a materiálu, ktorý je možné využiť pri záchranných prácach a riešení mimoriadnych udalostí. Krízový informačný systém bude prístupný na internete, na mobilných telefónoch - wap verzia, na CD pre prípad kolapsu informačných technológií. Databázy budú voľne prístupné a prístupné na základe pridelených prístupových práv

  • v každej obci a meste dobrovoľný záchranársky tím

  • nadviazať spoluprácu so všetkými záchranárskymi subjektami v SR

  • nadviazať spoluprácu s firmami a organizáciami v SR, ktoré môžu byť nápomocné pri záchranných prácach a riešení mimoriadnych udalostí

  • vybudovať celoročne prevádzkovaný výcvikový tábor v zmysle "rescue" pre deti a mládež a dobrovoľných záchranárov
Pridáte sa k nám?
 
Tri roky pripravujeme podklady na začatie vytvárania RESCUE TEAM SLOVAKIA. Ak to porovnáme so stavbou priehrad, tak sa práve nachádzame vo fáze zabezpečovania finančných prostriedkov, aby sa mohol položiť základný kameň RESCUE TEAM SLOVAKIA.
 
Myslíte si, že bez Vašej pomoci to dokážeme?
 
Čo dokážeme spolu?
 
Stratí sa dieťa...miestni vyškolení dobrovoľní záchranári budú riadiť a koordinovať vyhľadávanie do príchodu profesionálnych a dobrovoľných záchranárov z okolia...obecný (mestský) rozhlas zabezpečí občanov na pomoc pri vyhľadávaní stratenej osoby...rozpošlú sa hromadné smsky registrovaným dobrovoľným záchranárom vo vytypovanej oblasti, resp. v nočných hodinách sa dobrovoľní záchranári budú informovať aj za pomoci obecnej sirény a rozhlasu (pokiaľ dobrovoľní záchranári nebudú mať služobné mobilné telefóny)...majitelia vozidiel zabezpečia prevoz dobrovoľných záchranárov na požadované miesto...takýmto spôsobom sa čo možno v najkratšom čase začne s vyhľadávaním stratenej osoby (strateného dieťaťa) na profesionálnej úrovni. To ale v každej obci a meste musia byť vyškolení dobrovoľní záchranári, ktorí budú mať 110% ochotu pomôcť v prípade núdze. Pri vyhľadávaní stratenej osoby môže byť nasadených aj viac ako 500 ľudí, tento počet dobrovoľníkov potrebuje pre ich kvalitné riadenie viac ako 50 vyškolených záchranárov...
 
Myslíte si, že bez Vás sa zaobídeme???
 
Ale nejedná sa iba o vyhľadávanie stratených ľudí, nakoľko dobrovoľný záchranár bude vedieť pomôcť v podstate pri každej krízovej situácii: úraz, autonehoda, požiar budovy, povodeň a pod. A nemôžeme zabudnúť na prevenciu, ktorú dobrovoľní záchranári realizujú vo svojom okolí. Jednou vetou môžete zachrániť detský život, keď napríklad upozorníte deti, aby sa nehrali v blízkosti ciest, resp. vodných tokov, či vodných plôch a železničných tratí a pri iných nebezpečných miestach a pod.
 
Neveríte?
 
Ja, ty, on, ona - všetci musíme dbať na prevenciu detských úrazov. Veď sú to naše deti, za ktoré sme my dospelí zodpovední. Ja dnes zachránim tvoje dieťa, zajtra ty zachrániš moje.
 
Ľudský život a najmä detský život sa nedá nahradiť ničím! Čo znamenajú peniaze na druhej strane váh, keď na jednej miske je práve život človeka? A možno práve Váš!
 
Bankové spojenie:
Číslo účtu: 2621816351
Kód banky: 1100 Tatra banka a.s.
 
ĎAKUJEME!
 
Ing. Samuel Hruškovic
RESCUE TEAM SLOVAKIA
...that others may live!
 
 
 

 
Naši partneri:

www.zachranari.sk

"V krízových situáciach čas a naše schopnosti sú rozhodujúcimi veličinami"

Chcete nám niečo napísať, resp. viete doplniť túto tému ? Privítame vaše návrhy, pripomienky, kritiku, atď. na našej adrese rescue@rescue.sk

 
Pomôžte nám zväčšiť počet čitateľov RESCUE.sk !
Povedzte o nás svojim priateľom, známym, či obchodným partnerom !
Aj takýmto spôsobom snáď zachránite ľudský život už dnes, možno aj svoj !
Ďakujeme !!!
 
© 2000 - 2006 RESCUE TEAM SLOVAKIA
 

 
 - profesionálny web hosting, registrácia domén, hardware, software
 - emaily pre záchranárov a pre všetkých, kt. majú v krvi "rescue"
RESCUE.sk je umiestnený na serveri firmy PEAR compE-mail
 
 
Každý život sa ráta ...
Ako vždy, ide o sekundy !!!
 
 
hore
TRIČKÁ
RESCUE TEAM
SLOVAKIA
a
MLADÝ ZÁCHRANÁR
do každej
rodiny!


Ďakujeme!

RESCUE TEAM SLOVAKIA

ATE - LETECKÁ ZÁCHRANNÁ SLUŽBA

Špecializovaná predajňa zameraná na horolezectvo, turistiku a telemarkové lyžovanie

Profesionálne svietidlá a transportné boxy.

Stavebná činnosť, výroba a dodávka betónových zmesí, doprava a mechanizácia

Iný o nás

Naši sponzori

Hľadáme sponzorov